2008. szeptember 14., vasárnap

Mol Liga: 2. forduló

Vasárnap lejátszották a Mol Liga 2. fordulójának mérkôzéseit. A székely csapatok mérlege: 17 adott és 4 kapott gól.

SC Csíkszereda - Újpesti TE 6-1 (3-0,2-0,1-1)
Vákár Lajos Mûjégpálya, Csíkszereda, 600 nézô

Gólszerzôk: Wallenberg Patrik Sigvard (00:09, 18:05, 35:56), Szôcs Szabolcs (13:13), Ramstedt Johan Wilhelm (28:26), Moldován Ervin (55:34) - Zlocha Jan (55:04)
Kiállítások (perc): 14-20

A svéd Wallenberg már a 9. másodpercbe belôtte a Sportclub vezetô gólját. Ezzel együtt háromszor talált be az Újpest kapujában, így 8 ponttal vezeti a Mol Liga ponttáblázatát.

================================================

NZ Stars - Steaua Bucuresti 2-3 bü. (0-0,0-2,2-0,0-0,0-1)
JégCentrum, Budapest

Gólszerzôk: Gröschl Tamás (58:19), Svasznek Bence (59:26) - Selea Bogdan (31:38), Severson Cameron (32:43, 65:00)
Kiállítások (perc): 47-36

Progym-Hargita Gyöngye - Dab Docler 6-1 (1-0,3-1,2-0)
Vákár Lajos Mûjégpálya, Csíkszereda

Gólszerzôk: Koniar Tibor (00:49, 33:10, 37:06), Nagy Levente (36:34), Kyrychenko Vitalij (41:13), Basilidesz Tibor (58:29) - Magosi Bálint (28:40)
Kiállítások (perc): 32-84

A második hamradban a Dabnak rekordmennyiségû kiállítást sikerült összehoznia. Több percig játszotta kettôs és hármas emberhátrányban. A Progym ezt ki is használta, 3 gólt ütött emberelônyben a második harmadban. Többen is kifogásolják a bírói itéleteket.

A pénteki Progym-Újpest meccsen történt szurkolói rendbontás miatt a Gyergyói Mûjégpálya két fordulós eltiltást kapott, ezért a Progym Csíkszeredában játssza le hazai mérkôzéseit.

Miskolci JJSE - Alba Volán SC 3-5
(0-2,2-2,1-1)
Miskolci Jégcsarnok, Miskolc, 200 nézô

Gólszerzôk: Cop Robert (25:59, 38:54), Korpos Gergely (49:30) - Hajós Roland (04:56, 20:45), Tóth Adrián (08:20), Kovács Viktor László (35:46), Rajz Attila (51:16)
Kiállítások (perc): 26-44

Ferencvárosi TC - HC Csíkszereda 2-5 (1-0,0-3,1-2)
Pesterzsébet

Gólszerzôk: Jánosi Csaba (09:15), Safonov Dmitri (41:57) - Petres Magor Tivadar (21:47), Antal Zsombor (23:05), Suur Dmitry (25:39), Péter Levente (52:08), Mihály Ede (59:59)
Kiállítások (perc): 14-14

Wallenberg-show Csíkszeredában

A jégkorong MOL Liga második teljes fordulójában a hazai pályán játszó Csíkszeredai Sportklub könnyed és megérdemelt győzelmet aratott az Újpest ellen, amely alig kilenc másodpercig bírta a gyûrôdést.

A második forduló a Sportoldalon.

Két góllal nyert az Alba Volán Miskolcon

Öt ponttal a tarsolyban utazhat haza Magyarországról a jégkorong Mol Ligában érdekelt román Steaua Bukarestbe, miután a pénteki fehérvári sikert követően (3-2) ezúttal Káposztásmegyeren nyert az NZ Stars ellen, igaz csak a szétlövésben. Az Alba Volán Miskolcon nyert két góllal, a Dab.Docler pedig Gyergyószentmiklóson szenvedett négygólos vereséget.

Tovább >>

Sima újpesti vereség Csíkszeredán

Az újpest jégkorongcsapata kiütéses, ötgólos vereséget szenvedett Csíkszeredán a helyi SC gárdájától. Az esélyesebb házigazdák az első harmad után háromgólos előnyre tettek szert, amely a záró rész előtt már ötre nőtt. A vendégek az 56. perc elején szerezték a becsületgóljukat, emberelőnyből.