2008. december 16., kedd

Az U20 világbajnokság első napja

A juniorvilágbajnokság első napján erős játékkal, taktikai fegyelemmel és fizikai kondícióval tűnt ki a litván és a japán csapat. Már most kijelenthetjük, a feljutást ez a két csapat fogja eldönteni egymás között.

Sajnos a román válogatott saját bőrén érezhette a japánok erejét. Csapatunk kibírta az első két harmadot, de az utolsó harmad megmutatta a két csapat közti különbséget. Igaz, a válogatott játékosainak nagy része 18 éves és az érettségivel küzködik, a japánoknál pedig minden játékos 20 éves és rendszeresen játéklehetőséghez jutnak felnőtt csapatokban. A végeredmény megszégyenítő, de a torna minden szakértője elismerte, az nem mutatja a két csapat közötti valós különbséget. Románia - Japán 0-12

A Korea-Litvánia meccs papírforma szerint alakult. A litvánok különösebb erőfeszítés nélkül szerezték meg a győzelmet. Csak a koreai kapus, Hwan tartotta az eredményt viszonylag szorosan. Korea - Litvánia 1-4

Szerbia csak az agresszív játékkal tűnt ki a Belgiummal játszott mérkőzésen, ami nem sokat változtatott a végeredményen. Taktikailag és technikailag jobbak voltak a belgák, megérdemelten nyerték a mérkőzést. Szerbia - Belgium 2-6

A román válogatott következő meccse meghozhatja az első győzelmet és még elérhetővé teszi az eredeti célkitűzést, a dobogós helyezést. A cél elérhető, az első mérkőzések után biztosak vagyunk, hogy Szerbia, Korea és Belgium verhető ellenfél, a három győztes meccsel pedig meglehet a harmadik hely.